Сировина для горіхової олії

Горіхова олія

Олія, добута шляхом холодного віджимання з насіння плодів грецького горіха — одна з найкорисніших олій у світі. Придатна для вживання в чистому вигляді, і не тільки. Має протизапальну, тонізуючу, омолоджуючу, зволожуючу дію. Олія грецького горіха є джерелом корисних речовин і мікроелементів. Олія волоських горіхів холодного пресування корисна для профілактики серцево-судинних захворювань, зниження рівня холестерину, за наявності діабету. Також олія має протизапальні властивості, а отже може застосовуватися зовнішньо — при опіках, подразненнях тощо.dlya_oliyi

Олія грецького горіха

Олія грецького горіха містить близько 75 % життєво необхідних поліненасичених жирних кислот омега-3 і омега-6, які можна отримати тільки з їжею, адже організм не здатен їх виробляти. Співвідношення цих кислот – 1:4 – ідеально для людини.

Олія грецького горіха містить вітамін F – лінолеву, ліноленову та арахідонову жирні кислоти. Комплекс цих кислот має протипухлинну дію, нормалізує артеріальний тиск, виводить холестерин і регулює жировий обмін у шкірі.

Вітаміни А і Е , а також каротиноїди запобігають розвитку ракових захворювань.

Вітамін D у складі олії грецького горіха нормалізує діяльність серцево-судинної системи, попереджає рахіт і остеопороз, підвищує імунітет, покращує згортання крові та роботу щитовидної залози.  Вітамін С, мінерали цинку і міді мають антиоксидантні властивості, також зміцнюють стінки судин і перешкоджають розвитку атеросклерозу, гіпертонії, ішемії, гепатиту, цукрового діабету, артриту. Вітамін К, що входить до складу олії грецького горіха, стабілізує рівень цукру в крові, виводить шкідливі речовини та покращує засвоєння кальцію. Олія грецького горіха містить йод, кальцій, залізо, фосфор, кобальт, селен, магній, а також коензим Q10, який бере участь у регенерації клітин і уповільнює старіння організму. Олія грецького горіха містить незамінну жирну кислоту ситостерол. Вона знижує ислотність шлунка, загоює виразки, сприяє очищенню кишечника. Олія грецького горіха корисна при хронічних гепатитах, холециститах, колітах, гастритах, виразках та інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Олія грецького горіха має протиракові властивості. Регулярне вживання олії грецького горіха є ефективною профілактикою раку молочної залози, кишечника і передміхурової залози. Олія грецького горіха корисна для серцево-судинної системи: робить стінки судин пружними і еластичними, знижує ризик атеросклерозу, є профілактикою інфарктів, тромбофлебітів, нормалізує тиск.

Щоденне вживання олії грецького горіха позитивно впливає на метаболічні процеси, регулює рівень цукру, покращує роботу щитовидної залози.

Олія грецького горіха покращує роботу сечостатевої системи. Вона стимулює кровообіг в області статевих органів, підвищує лібідо і є гарною профілактикою різних захворювань сечостатевої системи

Олія грецького горіха має гепатопротекторну дію. Регулярне вживання олії допомагає відновлювати і зміцнювати клітини печінки, сприяє своєчасному відтоку жовчі, підвищує еластичність жовчних проток.

Олія грецького горіха корисна усім тим, хто дотримується дієти. Олеїнова кислота, яку містить ця олія, покращує обмін речовин, сприяє регулярному очищенню кишечника, запобігає утворенню підшкірного жиру.

У кулінарії олію грецького горіха рекомендують використовувати як заправку до різних салатів і для приготування холодних соусів.

Термін зберігання олії грецького горіха – 1 рік. Після розкриття упаковки олію треба зберігати в сухому темному місці при температурі 0-10 °C.